איך למצוא אהבה?

איך מוצאים את הדרך הנכונה לאהבה וזוגיות טובה?

"אני כבר הבנתי כי אחת מהמטרות העיקריות שלי הוא למצוא מערכת יחסים לטווח ארוך. שמתי לב שיש לי את הידע כיצד לשמור על מערכת היחסים ועל איך לסיים מערכת יחסים. חשבו איך להימנע מלעשות את אותן הטעויות, להתגבר על פחדים, שמירה על מוטיבציה לאחר כישלון וכו'"
– גארי (דבלין, אירלנד)

ללא קשר לתרבות שלנו, ברמה שלנו של חינוך או מעמד כלכלי, עמוק בלב של כל אחד מאיתנו קיימת אותה תשוקה לאהבה, רצון להיות נאהבים, ולהיות מאושרים.

כמובן שאנחנו יכולים להוסיף רצונות אחרים לרשימה זו, כמו כסף ועושר ודברים מפוארים, אבל כשאתה נכנס עמוק לתוך הדברים האלה, הסיבה לרצונם היא כדי שנוכל להיות רצויים יותר, והדחף להיות אהוב ומקובל.

אם אהבה היא משהו כל כך חשוב לנו ביסודו, אז איך זה שיש לנו בעיות ואי הבנות רבות כל כך בדרך למצוא אותה? אני חושבת שהתשובה היא פשוטה, שרובנו מעולם לא התחנכו באזור יסוד זה של ההתפתחות שלנו. רוב הסיכויים הם, שלא גדלנו עם הורים שהיו מומחי יחסים, ואנחנו בהחלט לא למדנו יחסים בתכנית הלימודים בתיכון שלנו. עבור רובנו, זה היה הרפתקה בניסוי וטעייה ולמידה באמצעות כאב לב בלתי פוסק. אבל האם יש דרך קלה יותר?

לאור יום האהבה המתקרב השבוע, אני הולכת לגעת באחד הנושאים האהובים עליי בכל זמנים: מציאת אהבה.

כמו ברכוש חומרי או הישגים מקצועיים, במערכות יחסים אנו נותנים לאגו שלנו שיטה שבאמצעותה נזהה את מי שאנחנו עבור העולם החיצון. הבעיה היא שאנו מייחסים כל כך הרבה מהזהות שלנו למראה החיצוני של מערכות היחסים שלנו, ואנחנו מאבדים קשר עם החלקים של עצמנו, כי הם חכמים ומודעים. הדבר המצורף לזהות הבדויה הזו מוביל לתחושה של ייאוש ואי-הגשמה. אחרי הכל, בלי הקשר, או העבודה, או לפי זהות בדויה אחרת שבחרנו, לאן היינו מגיעים?

מלבד זיהוי האגו, זה קל לפתח תלות בחברותא. כי האדם העצמאי שפעם היינו מתחיל להתאדות. המוח שלנו הופך להיות מטושטש וכמו זיהוי העצמי שלנו מתחיל לצרף את עצמו לאדם האחר, שלא במודע או במודע, אנו הופכים להיות הנשים שמפחדות לאבד את האדם הקרוב אלינו. אנחנו הופכות להיות תלויות באדם שמביא פחד מבדידות.

love